Skandal w Gliwicach! Derbowe starcie z Górnikiem przerwane przez kibiców!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:24
3 mar 2018, 22:52

Walkowerem zakończy się najprawdopodobniej spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice, a Górnikiem Zabrze. W 80. minucie kibice gospodarzy wtargnęli na murawę i po ponad trzydziestu minutach od przerwania meczu, sędzia Daniel Stefański zadecydował, że derbowa potyczka nie zostanie wznowiona.

Nieoficjalnie mówi się, że całą sytuację mogli sprowokować sympatycy przyjezdnych, którzy rzekomo spalili na swoim sektorze flagę Piasta, co rozjuszyło gliwiczan. Grupa kiboli wydostała się ze swojego sektora, a część wbiegła także na murawę. Mimo interwencji policji uznano, że nie było na tyle bezpiecznie, by móc rozegrać ostatnie kilkanaście minut i pojedynek został zakończony.

W momencie przerwania gry Piast Gliwice prowadził 1:0 po trafieniu Mateusza Szczepaniaka z 49. minuty.