Udany pościg Polek, niezły początek eliminacji ME U-17

3 mar 2016, 21:26

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 rozpoczęła eliminacje Mistrzostw Europy od remisu 2:2 (2:2) ze Szwecją. W grupie piątej Elite Round podopieczne Niny Patalon czekają jeszcze starcia z Norwegią i Szkocją.

W dzisiejszym pojedynku “Patalonki” pokazały wolę walki, ponieważ po 32 minutach przegrywały już 0:2, a jednak zdołały doprowadzić do remisu. Mało tego, w drugiej połowie pokazały się ze świetnej strony i niewiele brakowało, by sięgnęły po trzy punkty. Obie bramki dla Szwedek zdobyła Emma Engström.

Kilkadziesiąt sekund po trafieniu na 2:0 dla rywalek, nasze piłkarki przebudziły się i zmniejszyły straty po golu wychowanej w Niemczech i występującej na co dzień dla tamtejszego Freiburga napastniczki Nicole Eckerle. Jeszcze przed przerwą Roksana Ratajczyk z Olimpii Szczecin doprowadziła do remisu.

W drugiej odsłonie Polki mogły pokusić się trzecie trafienie, jednak były mało skuteczne i zmarnowały kilka dogodnych okazji. W samej końcówce wygrana była już niemal niemożliwa z uwagi na to, że nastolatki znad Wisły musiały radzić sobie w osłabieniu. Natalia Rabiega doznała bowiem kontuzji, a Nina Patalon wykorzystała już limit zmian, przez co biało-czerwone grały ostatnie minuty w dziesiątkę i na szczęście nie dały sobie odebrać wyszarpanego ogromną determinacją remisu.

W sobotę Polki zmierzą się z gospodyniami turnieju kwalifikacyjnego tej grupy – Norweżkami. Na koniec, we wtorek, nasze rodaczki czeka pojedynek ze Szkocją.