Strona główna Lekkoatletyka Złoto Włodarczyk, brąz Fiodorow!!!

Złoto Włodarczyk, brąz Fiodorow!!!

0
PODZIEL SIĘ

Po pięknym występie naszych 800 metrowców przyszedł czas na równie kapitalny popis polskich młociarek!

Anita Włodarczyk z rekordem Polski wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy, z kolei Joanna Fiodorow po świetnym ostatnim rzucie wywalczyła brąz!

Początek konkursu był bardzo nerwowy i to mimo tego, że Fiodorow po pierwszej serii prowadziła. Wszystko przez naszą złotą medalistkę, która spaliła dwie pierwsze próby i aby jeszcze liczyć się w konkursie musiała wykonać świetną ostatnią próbę!

Tak też było, nasza weteranka posłała młot na odległość 75 metrów i 88 centymetrów co już wtedy dało Jej pierwsze miejsce. Przez ostatnie 3 kolejki nikt nie był w stanie zagrozić Polce, która jeszcze z rzutu na rzut się poprawiała do tego stopnia, że w piątej kolejce pobiła rekord Polski wynikiem 78,76m!

Co więcej druga z Polek- Joanna Fiodorow dzięki ostatniej próbie przesunęła się z 4. na 3. pozycję co dało brązowy medal!

nn

Autor: Damian Wilary

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKarol Zalewski ostatni w finale na 200 metrów
Następny artykułMistrz pokazał klasę. Jagiellonia na kolanach!
Sport to moje główne hobby. Począwszy od futbolu, a kończywszy na...szachach. W swoim życiu miałem styczność z wieloma dyscyplinami. Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis czy bieganie. Teraz postanowiłem to doświadczenie i wiedzę przelewać na nowy projekt Polski-sport.pl!