Święty-Ersetic o walce z depresją: Byłam zmęczona kontuzjami

29 lut 2024, 16:50

Mająca na swoim koncie mnóstwo sukcesów Justyna Święty-Ersetic w ostatnich miesiącach toczyła walkę z depresją. Lekkoatletka ma już za sobą powrót na bieżnię, w związku z czym opowiedziała o szczegółach swoich najtrudniejszych momentów w karierze.Święty-Ersetic walczyła z depresją

Justyna Święty-Ersetic jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek ostatnich lat. Sięgała po medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i sztafetach. W ostatnich miesiącach mierzyła się ze sporymi problemami.

W ubiegłym roku Święty-Ersetic doznała kontuzji, wskutek której przegapiła sierpniowe mistrzostwa świata. Opuściła więc ostatnie kluczowe imprezy poprzedniego sezonu i jak później wyjaśniła, doprowadziło to do depresji, która wywróciła jej życie do góry nogami.

Święty-Ersetic myślała o końcu kariery

Teraz w rozmowie z “Super Expressem” odniosła się do tego okresu. Zdradziła, że zastanawiała się nad zakończeniem profesjonalnej kariery. – Psychicznie byłam tak zmęczona tymi kontuzjami, że zastanawiałam się, czy w ogóle jeszcze wracać do biegania – mówiła.

Lekkoatletka dodała też, co pomogło jej w podjęciu ostatecznej decyzji.Pomógł mi w tym śląski charakter, charakter śląskiej dziołchy. Chciałam spróbować, żeby nie mieć sobie nic do zarzucenia. Wbrew pozorom wciąż nie pokazałam jeszcze wszystkiego, na co mnie stać w biegach indywidualnych. Na pierwszym treningu powiedziałam sobie – ‘Święty, nie jest z tobą tak źle, jak myślałaś’. Wierzyłam, że przyjdzie jeszcze moment, w którym będę wchodzić na bieżnię z uśmiechem na twarzy – dodała.Znamy kadrę Polski na HMŚ 2024 w Glasgow. Kto sięgnie po medale?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA