Białorusinka wzmocni lekkoatletyczną kadrę Polski. Maria Żodzik ma dostać obywatelstwo

28 lut 2024, 17:05

Coraz więcej wskazuje na to, że niebawem Maria Żodzik wzmocni lekkoatletyczną reprezentację Polski. Taki wniosek płynie z decyzji ministra sportu Sławomira Nitrasa, który pozytywnie zaopiniował nadanie Białorusince polskiego obywatelstwa.Białorusinka chce reprezentować Polskę

Maria Żodzik jest czterokrotną mistrzynią Białorusi w skoku wzwyż. Była kandydatką do występu na poprzednich igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku, ale ostatecznie została wycofana z kadry. Kilka miesięcy później rozpoczęła treningu w klubie Podlasie Białystok.

Od jakiegoś czasu było jasne, że zawodniczka chciałaby reprezentować Polskę na międzynarodowej arenie. Złożyła już wszystkie wymagane dokumenty w celu uzyskania obywatelstwa i jak przekazuje TVP Sport, wiele wskazuje na to, że niebawem uda się jej to zrealizować.

Nitras zatwierdził wniosek Żodzik

W środę pojawiła się przychylna dla zawodniczki decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szef tego resortu Sławomir Nitras przekazał, że pozytywnie zaopiniował procedurę Marii Żodzik w kontekście starania się o polskie obywatelstwo.

W opinii Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ma potencjał do uzyskiwania dobrych rezultatów w konkurencji skok wzwyż. Jej dotychczasowe osiągnięcia pozwalają realnie myśleć o wypełnieniu minimum olimpijskiego i walce o finał olimpijski w przyszłości – czytamy w komunikacie MSiT.PE w rzutach. Maria Andrejczyk wraca do rywalizacji!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA