Zwycięstwo ze Stalą Mielec daje Odrze Opole pozycję lidera Nice I ligi

23 wrz 2017, 14:36

Odra Opole pokonała na własnym stadionie Stal Mielec 1:0 (0:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu Nice I ligi. Wynik ten dał gospodarzom pozycję lidera rozgrywek!

Pierwsza bramka w spotkaniu mogła paść w 21. minucie. Wówczas na strzał z dystansu zdecydował się Wodecki, szybko lecąca piłka spadała “za kołnierz” Majeckiego, ale ten popisał się znakomitą interwencją. Przed przerwą była to jedyna sytuacja, która rozgrzała kibiców zgromadzonych na stadionie w Opolu i piłkarze schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej części gry również niewiele się działo, aż do 70. minuty, kiedy to w polu karnym Stali Grodzicki ewidentnie sfaulował Niozioła i sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. Chwilę później po strzale z jedenastu metrów na listę strzelców wpisał się Skrzypczak. W końcówce atakował zespół z Mielca, ale z tych prób niewiele wynikało i mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Odra Opole – Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramka: Sebastian Skrzypczak.

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Baran, Cverna, Winiarczyk – Habusta, Wepa, Matsui (64. Niziołek) – Żagiel (46. Maćczak), Skrzypczak, Wodecki (64 Gancarczyk).

Stal Mielec: Majecki – Leandro, Grodzicki, Kiercz, M.Gancarczyk – Banaszewski, Getinger, Janota (89. Sadzawicki), Górka (77. Swędrowski), Wroński – Djermanović (77. Marciniec).