Strona główna Piłka nożna Nie żyje były reprezentant Polski, Stanisław Terlecki

Nie żyje były reprezentant Polski, Stanisław Terlecki

0
PODZIEL SIĘ
foto: globe-views.com

Ogromnym echem odbiła się dziś bardzo smutna wieść o śmierci w wieku zaledwie 62 lat byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej Stanisława Terleckiego. Jako pierwszy za pośrednictwem twittera informację podał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Terlecki był 29-krotnym reprezentantem Polski. W tym czasie zdobył siedem bramek, ale nigdy nie było mu dane jechać na mistrzostwa świata. Głównym powodem był jego niełatwy charakter. Z tego powodu w 1980 roku został wyrzucony z kadry po znanej aferze na Okęciu i więcej do reprezentacji już nie wrócił. Wcześniej z kolei nie poleciał na Mundial z powodu kontuzji.

W swojej karierze reprezentował barwy chociażby ŁKS-u Łódź, z którego wypłynął na szerokie wody i wyleciał do Stanów Zjednoczonych gdzie grał w Pittsburgh Spirit (kariera futsalowa), San Jose Earthquakes, New York Cosmos, New York Arrows oraz California Earthquakes. Później wrócił do Polski reprezentując kolejno ponownie ŁKS, Legię Warszawa i Polonię Warszawa.

Ostatnie lata to problemy zdrowotne oraz alkoholowe. W 2014 roku zgodził się nawet na terapię, z której jednak szybko zrezygnował.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArtur Sobiech zmieni klub w zimowym okienku transferowym?
Następny artykułOFICJALNIE: Łukasz Fabiański ma nowego trenera
Sport to moje główne hobby. Począwszy od futbolu, a kończywszy na...szachach. W swoim życiu miałem styczność z wieloma dyscyplinami. Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis czy bieganie. Teraz postanowiłem to doświadczenie i wiedzę przelewać na nowy projekt Polski-sport.pl!

Komentarze