Od 0:2 do 3:2! Porażka drużyny Kamila Glika

13 mar 2016, 16:52

W meczu 29. kolejki włoskiej Serie A Genoa pokonała przed własną publicznością Torino 3-2. Całe spotkanie w drużynie gości, w roli kapitana rozegrał Kamil Glik.

Mecz na Stadio Luigi Ferraris w Genui był starciem sąsiadów w ligowej tabeli. Gospodarze zgromadzili w 28. seriach gier 31 punktów, i zajmowali 14. miejsce w ogólnym zestawieniu Serie A. Torino natomiast plasowało się dwie pozycję wyżej, mając przewagę dwóch punktów nad piłkarzami z regionu Ligurii. Goście ostatni raz wygrali miesiąc temu, i bez wątpienia to 29. kolejka miała dostarczyć im wyczekiwanych 3 punktów (Lazio 1:1, Milan 0-1, Carpi 0-0, Palermo 3:1). Piłkarze Gasperiniego natomiast ostatnie cztery mecze w Serie A rozgrywali w przysłowiową kratkę (Empoli 1:0, Chievo 0:1, Udinese 2:1, Milan 1:2)

Spotkanie w pierwszej połowie powadzone było w zawrotnym tempie. Już w 4 minucie za sprawą Ciro Immobile goście objęli prowadzenie. Włoski napastnik zakończył wówczas kombinacyjną akcję zespołu Ventury precyzyjnym strzałem w krótki róg bramki Mattia Perina. Nie minęło nawet 15 minut, a Torino prowadziło już 2-0, po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile, wykorzystując perfekcyjne, prostopadłe podanie Ghańczyka Afriyie Acquaha. Wydawało się, iż goście mają mecz pod całkowitą kontrolą, i pewnie wywiozą z Stadio Luigi Ferraris trzy punkty. Nic bardziej mylnego, w 20 minucie Argentyńczyk Cristian Ansaldi został perfidnie sfaulowany w polu karnym przez Cristiana Molinaro. Sędzia bez wahania wskazał na “11 metr”, a rzut karny na bramkę zmienił Alessio Cerci. W doliczonym czasie pierwszej części gry, w trakcie rzutu rożnego, Armando Izzo został przewrócony w polu karnym przez Afriyie Acquaha. Sędzia Doveri odgwizdał przewinienie, a Alessio Cerci po raz kolejny umieścił piłkę w siatce. Druga połowa miała już znacznie spokojniejszy przebieg. W 66 minucie meczu genialne dośrodkowanie z rzutu wolnego Hiszpana Suso, na bramkę po precyzyjnym strzale głową zamienił Luca Rigoni. Akcja dwójki rezerwowych dała piłkarzom Gasperiniego trzy punkty. Tym samym w ligowej tabeli klub z nad Morza Śródziemnego wyprzedził o jedno oczko swoich dzisiejszych rywali. Kamil Glik jako kapitan rozegrał całe spotkanie w barwach Torino, zaliczając przeciętny występ.