1. liga: GKS przegrywa na własnym boisku, Zagłębie pnie się w tabeli

30 sie 2015, 19:58

Za nami trzy kolejne starcia szóstej serii spotkań na zapleczu Ekstraklasy. W Katowicach miejscowy GKS nieznacznie uległ Miedzi Legnica, a w Sosnowcu Zagłębie uporało się z Pogonią Siedlce i awansowało do ścisłej czołówki tabeli. Z kolei na właściwe tory powrócił Chrobry.

W meczu GKS z Miedzią nie brakowało twardej walki w środku pola, zawodnicy obu ekip nie potrafili stwarzać sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero pod koniec meczu mocniej przycisnęli gracze z Legnicy. Bliscy zdobycia bramki byli Daniel i Cierpka, ale ich strzały nie znalazły drogi do bramki. Dopiero w 87. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Tomasz Midzierski. Miedź wygrała drugi mecz z rzędu i awansowała do górnej połowy tabeli.

Co raz lepiej radzi sobie też zespół z Sosnowca. Piłkarze Zagłębia są niepokonani od trzech kolejek. Dzisiaj na swoje konto dopisali trzy punkty po zwycięstwie 2:1 nad Pogonią Siedlce. Gospodarzy na prowadzenie w 9. minucie wyprowadził Krzysztof Markowski, a w 20.minucie Sebastian Dudek wykorzystując ,,jedenastkę” podwyższył wynik. Siedlczan było stać tylko na honorowe trafienie, jeszcze przed przerwą wynik na 2:1 ustalił Mariusz Rybicki. Zagłębie dzięki wygranej przesunęło się na 3. miejsce w ligowej tabeli, siedlczanie pozostali na 12. pozycji.

Na pozycję lidera powrócił Chrobry Głogów. Piłkarze Ireneusza Mamrota pokonali na własnym boisku faworyzowaną Olimpię Grudziądz. Goście nie potrafili udowodnić swojej wyższości na boisku. Jedyną bramkę zdobył dla nich Reiman w 76. minucie. To była jednak tylko odpowiedź na trafienie Szymona Drewniaka z 55. minuty spotkania. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów decydujący cios zadał Maciej Górski, który trafieniem z 90. minuty zapewnił Chrobremu trzy punkty i pozycję lidera na najbliższe kilka godzin.

Chrobry Głogów- Olimpia Grudziądz 2:1

GKS Katowice- Miedź Legnica 0:1

Zagłębie Sosnowiec- Pogoń Siedlce 2:1