1. liga: Miedź wygrywa z Górnikiem w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2016/2017

29 lip 2016, 22:25

Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie Górnika Zabrze 1:0 (0:0) w pierwszym spotkaniu sezonu 2016/2017 1. ligi. Jedyną bramkę w meczu zdobył Grzegorz Bartczak.

Faworytem spotkania był Górnik Zabrze, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Ekstraklasie. Jednak w pierwszych minutach przewagę mieli gospodarze. Już chwilę po rozpoczęciu meczu groźną akcję zakończoną strzałem przeprowadzili Hernadez i Forsell, ale skutecznie interweniował Kuchta. Piłkarze Miedzi składną akcję powtórzyli w 19. minucie i w tej sytuacji, Zabrzan przed utratą bramki uratował słupek. Następnie gra się wyrównała i Górnik również miał szanse na aby otworzyć wynik spotkania, ale nie tak klarowne jak zespół z Legnicy. Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie można było zauważyć minimalną przewagę gości, ale Miedź skutecznie się broniła i już w 54. minucie zasygnalizował, że będzie walczyć o komplet punktów. Wówczas Hernandez podał do Forsella, a ten oddał groźny strzał na bramkę Górnika. Duże problemy miał Kuchta, ale interwencja była udana. Kibice gospodarzy, którzy pojawili się na tym meczy w liczbie niespełna trzech tysięcy doczekali się trafienia swojej drużyny. W 70. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartczak i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym meczu. Zabrzanie próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze kontrolowali grę i mogli nawet podwyższyć wynik spotkania.

Miedź Legnica – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Bramka: Bartczak.

Miedź Legnica: Kapsa – Bartczak, Midzierski, Stasiak, Gorskie, Rasak, Garguła, Bartkowiak (82. Łuszkiewicz), Forsell, Hernandez, Batin (72. Chrzanowski).

Górnik Zabrze: Kuchta – Kopacz, Shevelyukhin (74. Kwiek), Kurzawa, Nowak (61. Przybylski), Grendel, Gergel, Plizga, Urynowicz, Matuszek, Danch.