1. liga: MKS wygrywa na wyjeździe, remis w Bełchatowie

3 paź 2015, 19:09

O 17:00 odbyły się dwa spotkania 1. ligi. W jednym z nich MKS Kluczbork wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:1.

Przed tym spotkaniem podopieczni Andrzeja Konwińskiego zajmowali dopiero 15. pozycję w ligowej tabeli. Ich rywale nie prezentowali się dużo lepiej, byli 11.

Wszystkie bramki tego spotkania zobaczyliśmy w pierwszej połowie. Najpierw goście objęli prowadzenie po bramce Michała Kojdera. Dziesięć minut później wyrównał Bartłomiej Kasprzaka. Na 1:2, jak się okazało, decydującego gola strzelił Maciej Kowalczyk.

Po tym spotkaniu MKS z 13 pkt awansował na 12. pozycję. Sandecja jest 11. i ma taki sam dorobek punktowy. W następnej kolejce Biało-czarni zagrają na wyjeździe z Pogonią Siedlce(10.10). MKS u siebie podejmie Olimpię Grudziądz(również 10.10).

Sandecja Nowy Sącz-MKS Kluczbork 1:2
Bartłomiej Kasprzak 14′-Michał Kojder 4′, Maciej Kowalczyk 27′

W drugim meczu GKS Bełchatów podejmował Pogoń Siedlce. Mecz nie był wielkim widowiskiem. Nie zobaczyliśmy niestety bramek.

Po tym spotkaniu spadkowicz z Ekstraklasy zajmuje 7. lokatę, Pogoń jest zaś 13. W następnej kolejce GKS podejmie na wyjeździe Miedź Legnicę, podopieczni Marcina Sasala zagrają zaś z Pogonią Siedlce. Oba spotkania odbędą się 10. października.

GKS Bełchatów-Pogoń Siedlce 0:0