1. liga: Nafciarze pewnie wygrywają na inaugurację rudny wiosennej

5 mar 2016, 16:49

Wisła Płock pewnie, bo aż 3:0 pokonała na własnym stadionie MKS Kluczbork w pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarskiej 1. ligi. Tym samym podopieczni Marcina Kaczmarka pokazali, że są głównymi kandydatami do awansu do Ekstraklasy!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy bo już w 15. minucie pierwsza bramkę dla Wisły zdobył pomocnik Damian Piotrowski wykorzystując rzut karny. Kwadrans później mieliśmy już 2:0, a drugie trafienie dla Nafciarzy zaliczył występujący niegdyś chociażby w holenderskiej Rodzie Kerkrade Mikołaj Lebedyński.

W drugiej połowie ataki gospodarzy opadły, ale nie przeszkodziło im to w ponownym pokonaniu Grzegorza Wnuka. Już 6 minut po wznowieniu gry gości pogrążył Arkadiusz Reca.

W tabeli 1. ligi Wisła Płock dzięki wygranej umocniła się na fotelu lidera i ma 4 punkty przewagi nad drugą Arką Gdynia, która swój mecz zagra jednak dopiero jutro. MKS Kluczbork z dorobkiem 21 punktów jest 13. i do końca zapewne będzie walczył o utrzymanie.