1 liga: Strzelanina w Ząbkach, wyjazdowe zwycięstwo GKS-u Bełchatów!

20 lis 2015, 19:47

W piątkowych spotkaniach (rozgrywanych o godzinie 17.00) 18. kolejki I ligi Dolcan Ząbki pokonał u siebie Pogoń Siedlce 6:1 (1:1), a GKS Bełchatów wygrał na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 2:0 (0:0).

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Pogoni Siedlce, która wyszła na prowadzenie w 22. minucie po golu Mariusza Rybickiego. Po stracie gola Dolcan przejął inicjatywę, co dwie minuty przed końcem pierwszej połowy skończyło się bramką na 1:1, którą strzelił Kamil Wiktorski.

Początek drugiej połowy idealnie ułożył się dla drużyny z Ząbek, ponieważ w  47. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Damiana Kądziora. W 67. minucie było już 3:1 dla Dolcanu po golu wprowadzonego 15 minut wcześniej Daniela Gołębiewskiego. 3 minuty później Dolcan podwyższył prowadzenie na 4:1 po golu Damiana Jakubika. W 79. minucie Daniel Gołębiewski strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, podwyższając tym samym wynik spotkania na 5:1. W 84. minucie Piotr Świeblewski podwyższył wynik na 6:1. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy w tym spotkaniu. Dolcan plasuje się obecnie na trzecim miejscu, a Pogoń po tej kolejce może spaść do strefy spadkowej.

Dolcan Ząbki – Pogoń Siedlce 6:1 (1:1)

Bramki: 22′ Mariusz Rybicki (Pogoń), 43′ Kamil Wiktorski (Dolcan), 47′ Damian Kądzior, 67′ Daniel Gołębiewski, 70′ Damian Jakubik, 79′ Daniel Gołębiewski, 84′ Piotr Świerblewski

Żółte kartki: 11′ Damian Jakubik, 43′ Szymon Sawala, 64′ Daniel Gołębiewski (Dolcan), 42′ Mariusz Rybicki, 62′ Konrad Wrzesiński, 86′ Daniel Chyła (Pogoń)

Dolcan Ząbki: Mateusz Kryczka – Damian Jakubik, Szymon Sawala, Kamil Wiktorski, Piotr Petasz – Damian Kądzior (82′ Adrian Ligienza),  Antonio Calderon, Igor Sapała, Paweł Tarnowski, Michał Bajdur (67′ Damian Świerblewski)   – Marcin Krzywicki (52′ Daniel Gołębiewski)

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal – Konrad Wrzesiński , Rafał Zembrowski, Daniel Dybiec , Daniel Chyła – Piotr Ceglarz,  Kamil Dmowski (57′ Ernest Dzięcioł), Marcin Paczkowski (70′ Piotr Krawczyk), Mariusz Rybicki, Krzysztof Bodziony (57′ Dawid Dzięgielewski) – Adam Duda

W Olsztynie po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik ten utrzymywał się aż do 71. minuty. Wtedy właśnie Lukas Klemenz wykorzystał niefrasobliwość obrońców Stomilu przy rzucie rożnym i wyprowadził GKS Bełchatów na prowadzenie. 7 minut później było już 2:0 dla “Brunatnych”. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Klemenz, a Skibę głową pokonał Seweryn Michalski. Więcej bramek w tym spotkaniu nie obejrzeliśmy. GKS Bełchatów zmniejszył przewagę do Stomilu tylko do jednego punktu. Stomil utrzymuje swoje 5. miejsce, a “Brunatni” wyprzedzają Chrobrego Głogów, plasując się tym samym na szóstej pozycji.

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)

Bramki: 71′ Lukas Klemenz, 78′ Seweryn Michalski

Żółte kartki: 74′ Marcin Flis (GKS Bełchatów)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna, Jarosław Ratajczak – Grzegorz Lech, Paweł Głowacki, Irakli Meschia (65′ Tsubasa Nishi), Dawid Szymonowicz , Łukasz Suchocki (86′ Paweł Łukasik) – Rafał Kujawa

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Lukas Klemenz , Seweryn Michalski, Václav Cverna, Marcin Flis – Patryk Rachwał , Lukáš Kubáň , Aghvan Papikyan, Jakub Serafin (80′ Piotr Witasik), Łukasz Wroński (87′ Szymon Stanisławski)  – Cezary Demianiuk (92′ Dawid Flaszka)