1.liga: Wielkie emocje w Gdyni na inaugurację 16. kolejki!

6 lis 2015, 22:17

Arka Gdynia po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonała w Gdyni Dolcan Ząbki 3:2 na inaugurację 16. kolejki piłkarskiej 1. ligi.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już po 24 minutach prowadzili 2:0, a dwukrotnie Konrada Jałochę pokonał Marcin Krzywicki. Gospodarze za odrabianie strat wzięli się dopiero pod koniec pierwszej połowy, a kontaktową bramkę “do szatni” zdobył Michał Nalepa.

W drugiej połowie to już Arka rządziła na boisku. Najpierw w 59. minucie do wyrównania doprowadził Antoni Łukasiewicz, a na 10 minut przed końcem spotkania cały stadion ucieszył Rafał Siemaszko!

W tabeli 1. ligi Arka dzięki dzisiejszej wygranej wskoczyła na fotel lidera, Dolcan ze stratą 3 punktów jest na 4. miejscu.

Arka Gdynia 3:2 Dolcan Ząbki

Bramki: Nalepa 43′, Łukasiewicz 59′, Siemaszko 79′ – Krzywicki 12′, 24′