1. liga: Wigry lepsze od Olimpii, a Chojniczanka od Pogoni. Remis w Ząbkach

14 lis 2015, 19:10

W sobotnich spotkaniach (rozgrywanych o godz. 17:00) siedemnastej kolejki I ligi Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe Olimpię Grudziądz 2-0 (1-0), Chojniczanka Chojnice okazała się lepsza od Pogoni Siedlce 1-0 (0-0), a Dolcan Ząbki zremisował z MKS-em Kluczbork 1-1 (1-1).

Piłkarze z Suwałk zdobywali bramki pod koniec pierwszej połowy i na początku drugie, a na listę strzelców wpisali się mający za sobą występy w Ekstraklasie Adamek i Hanzel. Wigry do końca spotkania skutecznie bronili wyniku i po ostatnim gwizdku sędziego mogli dopisać sobie komplet punktów. Z pewnością zadanie ułatwił im Piter-Bućko z Olimpii, który już w 34. minucie musiał opuścić murawę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce.

Olimpię Grudziądz – Wigry Suwałki 0-2 (0-1)

Bramki: 43. Adamek, 52. Hanzel

Olimpia Grudziądz: Wróbel – Banasiak, Lewandowski, Piter-Bućko, Woźniak – Elsner, Łabędzki(68. Reiman), Bielawski, Kurowski(76. Szczot), Zigon – Djousse(46. Cieśliński)

Wigry Suwałki: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Wichtowski, Bartkowski – Atanacković(76. Ruszkul), Moneta(86. Hirsz), Kalinowski, Gąska – Adamek(71. Biel), Hanzel

W Chojnicach prawie przez cały mecz utrzymywał się bezbramkowy remis, a kiedy już kibice myśleli o opuszczeniu stadionu zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Kieruzel. Również i w tym spotkaniu arbiter pokazał czerwoną kartkę. W 38. minucie plac gry opuścić musiał Dzięcioł (Pogoń).

Chojniczanka Chojnice – Pogoni Siedlce 1-0 (0-0)

Bramka: 90. Kieruzel

Chojniczanka Chojnice: Hładun – Lisowski, Kieruzel, Biernat, Pietruszka – Kosakiewicz (61′ Niedziela), Mrozik,Zawistowski, Grzelak – Rybski, Mikita (81′ Czerwiński).

Pogoń Siedlce: Misztal – Wrzesiński, Dybiec, Dzięcioł, Chyła – Dzięgielewski (48. Rodak), Paczkowski, Bodziony, Ceglarz – Rybicki (80′ Krawczyk), Duda.

W spotkaniu Dolcan – MKS, bramki padały tylko w pierwszej połowie. W 29. minucie prowadzenie gościom dał Nowacki, ale już chwilę później wyrównał Calderon. W ostatnim kwadransie dwóch zawodników gospodarzy zostało ukaranych czerwoną kartką, a byli to Matuszek i Klepczarek. Wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny musiały pogodzić się z podziałem punktów.

Dolcan Ząbki – MKS Kluczbork 1-1 (1-1)

Bramki: 32. Calderon – 29. Nowacki

Dolcan Ząbki: Humerski – Klepczarek, Jakubik, Sawala, Petasz, Tarnowski, Calderon (88′ Gołębiewski), Matuszek, Feruga, Jagiełło (80′ Włodarczyk), Krzywicki (78′ Świerblewski)

MKS Kluczbork: Wnuk – Gierak, Niziołek, Orłowicz, Nowacki, Kowalczyk (33′ Kojder (87′ Sobczak)), Nitkiewicz, Brzęczek (75′ Tomaszewski), Kasperkiewicz, Brodziński, Deja