1. liga: Wygrane gospodarzy na zakończenie zmagań

5 cze 2016, 16:55

Zwycięstwami gospodarzy zakończyły się dziś dwa kolejne mecze ostatniej kolejki piłkarskiej 1. ligi. Wigry Suwałki na własnym stadionie pokonały Olimpię Grudziądz 2:1, a Sandecja Nowy Sącz okazała się lepsza od Rozwoju Katowice wygrywając 1:0.

Więcej emocji było w Suwałkach, gdzie miejscowe Wigry podejmowały “Rycerzy wiosny” z Grudziądza. Już w 8. minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał doświadczony pomocnik – Marcin Kaczmarek. To co nie udało się Olimpii udało się 13 minut później gospodarzom. Damian Kadzior wykorzystał jedenastkę i Wigry objęły prowadzenie. 15 minut później mieliśmy już 2:0, a drugą bramkę dla Wigier zdobył również Kadzior.

W drugiej połowie to Olimpia doszła do głosu i już w 58. minucie Adam Banasiak zdobył kontaktową bramkę, ale tego popołudnia gości nie było już stać na nic więcej.

Na zakończenie rozgrywek Wigry zajęły 10. miejsce w tabeli, Olimpia jest 13 zatem oba zespoły zobaczymy w przyszłym sezonie w 1. lidze.

W drugim spotkaniu piłkarze Sandecji Nowy Sącz wygrali 1:0 z Rozwojem Katowice, a jedyną bramkę w meczu w 36. minucie zdobył Dawid Janczyk, dla którego to druga bramka w tym sezonie i zarazem wielki powrót do piłki…Pytanie brzmi tylko na jak długo?

W zakończonym sezonie Sandecja zajęła 9. miejsce i pewnie utrzymała na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, Rozwój zakończył zmagania na 17. pozycji i niestety spadł do II ligi.