Lechia bliżej utrzymania

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
8 maj 2018, 20:18

Lechia Gdańsk zdobyła bardzo ważne 3 punkty w meczu z Piastem Gliwice. Piastunki przegrały przed własną publicznością 0:2.

Pierwsza część meczu toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Gdy kibice i zawodnicy czekali na gwizdek kończący pierwszą połowę bramkę na 1:0 dla drużyny Piotra Stokowca strzelił Michał Nalepa. Wykorzystał błąd Pietrowskiego i uderzeniem zza szesnastki pokonał Jakuba Szmatułę.
W drugiej połowie prowadzenie dla gdańszczan podwyższył Joao Oliveira. Po podaniu od Sławczewa Szwajcar oddał celny strzał, dzięki czemu przybliżył swoja drużne do upragnionej wygranej. W dalszej części meczu Piast Gliwice nie miał żadnych argumentów, by móc odrobić straty, przez co zasłużone zwycięstwo odniosła ekipa znad morza.

Dzięki zwycięstwu w Gliwicach Lechia Gdańsk przybliżyła się do utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Ma obecnie 37 punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli grupy spadkowej z przewagą czterech punktów nad pierwszą drużyną spadającą do NICE I ligi. Piast jest na 6. miejscu i zgromadził 34 punkty.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)