Świetne widowisko w Gdyni na remis

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:47
21 gru 2018, 21:16

Arka Gdynia zremisowała z Wisłą Płock 3:3 (0:2). Mecz był świetnym zakończeniem grania dla obu zespołów w tym roku.

Strzelanie w 29. minucie rozpoczął Dominik Furman, który celnie uderzył z rzutu wolnego. Po sześciu minutach Furman zanotował asystę, podając z rzutu wolnego do Oskara Zawady.

Arka rozpoczęła odrabianie strat od razu po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. W 47. minucie po dośrodkowaniu Michała Janoty bramkę strzelił Adam Danch. Pobudzeni bramka kontaktową popularne Śledzie ruszyły do przodu. W 62. minucie do asysty w meczu swoją bramkę dołożył Michał Janota. W 82. minucie ten sam zawodnik strzelił drugiego gola. Kiedy wydawało się, że Arka wygra ostatnie spotkanie w tym roku, to w 89. minucie na 3:3 wyrównał Alan Uryga.

Podopieczni Zbigniewa Smółki zanotowali siódmy remis w trwających rozgrywkach, mają na koncie 25 punktów i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

Zespół prowadzony przez Kibu Vicuna ósmy raz w sezonie podzielił się punktami z rywalami, uzbierał dotąd 20 oczek”i jest na dwunastej lokacie.

Arka Gdynia – Wisła Płock 3:3 (0:2)

Bramki: Danch 47, Janota 62 z karnego i 83 – Furman 29, Zawada 35, Uryga 89.