Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary 1/8 LM: Pajor zagra z Fiorentiną, Brescia z Montpellier

1/8 LM: Pajor zagra z Fiorentiną, Brescia z Montpellier

0
Foto: vfl-wolfsburg.de

W szwajcarskim Nyonie odbyło się dziś losowanie 1/8 finału kobiecego odpowiednika Ligi Mistrzów. Na tym etapie rozgrywek wciąż w grze pozostają trzy Polki – Ewa Pajor, Aleksandra Sikora i Katarzyna Daleszczyk.

VfL Wolfsburg młodej polskiej napastniczki po rozgromieniu w 1/16 ekipy Atletico Madryt (15:2 w dwumeczu!), teraz podejmie kobiecy zespół Fiorentiny, czyli aktualne mistrzynie Włoch.

Wicemistrzynie tego kraju, czyli Brescia, w barwach której występują dwie reprezentantki Polski, w poprzednim etapie uporały się z Ajaxem Amsterdam. Ogromny w tym udział miała Katarzyna Daleszczyk, która w rewanżowym starciu strzeliła bramkę i zanotowała asystę przy decydującym trafieniu w końcówce spotkania (2:1 w dwumeczu). Niestety Aleksandry Sikory nie oglądaliśmy jeszcze w Lidze Mistrzyń w barwach nowej drużyny. Obrończyni aktualnie zmaga się z urazem mięśnia łydki, który wykluczył ją także ze zbliżającego się zgrupowania reprezentacji Polski. Nasze kadrowiczki w losowaniu trafiły na Montpellier. To właśnie przez ten klub w Champions League w tym sezonie nie oglądamy Katarzyny Kiedrzynek. Poprzednia kampania nie zakończyła się udanie dla PSG, które uplasowało się dopiero na trzecim miejscu w ligowej tabeli, tracąc aż 6 punktów do wspomnianych wicemistrzyń Francji (tylko dwa zespoły gwarantują sobie udział w europejskich pucharach).

Mecze 1/8 finału zaplanowane są na 8/9 oraz 15/16 listopada. Przyszłoroczny finał Ligi Mistrzyń odbędzie się 24 maja na stadionie Dynama w Kijowie.

Zestaw par 1/8 finału LM:

Komentarze