19-letnia Polka zadebiutowała w szwedzkiej ekstraklasie

2 paź 2017, 02:24

Dopiero w 17. kolejce szwedzkiej Damallsvenskan udało się zadebiutować młodzieżowej reprezentantce Polski, Patrycji Jerzak. 19-letnia pomocniczka Djurgården Sztokholm pojawiła się na murawie w niedzielnym starciu z liderem tabeli, Linköpings FC.

Dla młodej Polki był to piąty mecz w tym sezonie, który rozpoczynała z wysokości ławki rezerwowych. Mogła się ona jedynie przyglądać, gdy jej koleżanki straciły dwa gole w krótkim odstępie czasu w pierwszej odsłonie. Przyjezdne wyszły na prowadzenie w 31. minucie po trafieniu Kristine Minde. 120 sekund później było już 0:2. Na listę strzelczyń wpisała się Anna Oskarsson.

Kontaktowy gol dla gospodyń padł dopiero na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Jej autorką została Mia Jalkerud. W 89. minucie cierpliwość Patrycji Jerzak popłaciła, bowiem wreszcie doczekała się ona debiutu w szwedzkiej ekstraklasie. Zameldowała się ona na boisku zmieniając Michelle Wörner, lecz nie miała czasu, by odmienić losy meczu i jej zespół ostatecznie uległ 1:2.