2. Bundesliga: Asysta Matuszczyka

25 paź 2015, 15:24

O 13:30 rozpoczęły się trzy spotkania 12. kolejki zaplecza Bundesligi. W każdym z nich zagrał Polak.

W pierwszym meczu-Arminia Bielefeld-Sandhausen nie zobaczyliśmy bramek, mimo wielu okazji. 88 minut w barwach gości zagrał Jakub Kosecki, który został zmieniony przez Damiana Rossbacha.

Po tym remisie Sandhausen awansowało o jedną pozycję i jest obecnie 7. w ligowej tabeli z 19 punktami. Arminia jest 14. i ma siedem oczek mniej.

Arminia Bielefeld-Sandausen 0:0

W drugim meczu Eintracht Brunszwik podejmował Heidenheim. Gospodarze przeważali, a udokumentowali to w 77. minucie po bramce Salima Khelifiego. Szwajcarowi asystował Adam Matuszczyk. Oprócz tego pomocnika, w bramce gospodarzy stał Rafał Gikiewicz.

Zwycięstwo to pozwoliło drużynie Polaków wskoczyć na 5. miejsce w lidze. Po 12. kolejkach Eintracht ma na koncie 20 pkt. Heidenheim ma jeden punkt mniej i plasuje się trzy pozycję niżej.

Eintracht Brunszwik-Heindenheim 1:0
Khelifi 77′

W ostatnim meczu St. Pauli-Freiburg również zobaczyliśmy jedną bramkę. Jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Marc Rzatkowski. 84 minut w barwach St. Pauli zaliczył Waldemar Sobota.

Po tym zwycięstwie drużyna Polaka jest już 3. z 22 pkt na koncie. Freiburg, mimo porażki utrzymał pozycję lidera(24 pkt).

St. Pauli-Freiburg 1:0