2. Bundesliga: Podział punktów w “polskim” meczu

20 gru 2015, 15:11

Eintracht Brunszwik zremisował z FC Kaiserslautern 1:1 w meczu 19. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. Na stadionie Eintracht-Stadion wystąpiło trzech Polaków.

Więcej okazji stworzyli sobie gospodarze, których bramki bronił Rafał Gikiewicz. I w 30. minucie drużyna polskiego goalkeepera potwierdziła w końcu przewagę. Jan Hochscheidt po podaniu Phila Ofosu-Ayeha pokonał Mariusa Mullera. W 65. minucie u prowadzących pojawił się drugi z Polaków, Adam Matuszczyk, który zastąpił strzelca bramki. Wynik 1:0 długo się utrzymywał, jednak w 75. minucie się zmienił. Antonio-Mirko Colak(były gracz Lechii Gdańsk), który w 63. minucie zastąpił Kacpra Przybyłko, pokonał 28-letniego bramkarza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Po tym remisie Eintracht zajmuje 5. miejsce(29 pkt), zaś Kaiserslautern plasuje się trzy pozycje niżej(26 pkt).

Eintracht Brunszwik-FC Kaiserslautern 1:1