2 Bundesliga: Ważne zwycięstwo zespołu Kamińskiego

24 kwi 2017, 22:01

Zespół Marcina Kamińskiego, czyli Vfb Stuttgart pokonał na własnym obiekcie drużynę Unionu Berlin 3-1. To ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Gospodarze byli nieznacznym faworytem tego spotkania, głównie ze względu na fakt, iż znajdowali się na fotelu lidera. Zarówno oni, jak i ekipa ze stolicy Niemiec toczą zażarty bój o awans do 1. Bundesligi.

Już po pierwszej połowie zespół Polaka cieszył się z dwubramkowego prowadzenia. Do siatki gości trafiali Alexandru Maxim oraz Simon Terodde. Po przerwie kontaktową bramkę dla Unionu zdobył Sebastian Polter, ale na jego gola szybko odpowiedział rezerwowy w tym spotkaniu Daniel Ginczek.

Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut. Był to jego 19 występ w 2. Bundeslidze, a także szóste z rzędu spotkanie, w którym zagrał od początku do końca.

Vfb Stuttgart – Union Berlin 3:1 (2:0)