2.Bundesliga: Wygrane “polskich” drużyn

25 wrz 2015, 22:33

Sandhausen Jakuba Koseckiego oraz Kaiserslautern Mateusza Klicha i Kacpra Przybyłki solidarnie wygrały swoje ligowe spotkania w 9. kolejce 2. Bundesligi.

Drużyna aktualnego jeszcze zawodnika Legii Warszawa wygrała na wyjeździe 1:0 z Fortuną Dusseldorf, a jedyną bramkę w 50. minucie spotkania zdobył Ranisav Jovanović. Jakub Kosecki grał do 75. minuty. Na kwadrans przed końcem zmienił go Damian Rossbach.

W tabeli 2. Bundesligi Sandhausen dzięki wygranej awansowało na 9. miejsce. Fortuna jest zaledwie 15., tuż nad strefą spadkową.

Z kolei “Czerwone Diabły” również na wyjeździe pokonały Bochum 2:1. Bramki dla gości zdobywali znany z występów w Lechii, Antonio Colak po asyście Kacpra Przybyłki oraz pół Niemiec, pół Polak Marcus Piossek. Honorowe trafienie dla Bochum zaliczył Peniel Mlapa.

Kacper Przybyłko grał do 73. minuty, z kolei Mateusz Klich w barwach Kaiserslautern oraz Piotr Ćwielong w barwach Bochum cały mecz przesiedzieli na ławce rezerwowych.

W tabeli Kaiserslautern jest 11. Bochum mimo porażki nadal lideruje, ale fotel lidera mogą zająć St. Pauli oraz Freiburg, którzy nie grali jeszcze swoich spotkań.