2. Bundesliga: Zmienne szczęście Polaków

20 wrz 2016, 19:22

Dziś rozegrano cztery spotkania rozpoczynające 6. kolejkę niemieckiej 2. Bundesligi. W tych meczach zobaczyliśmy na murawie dwóch Polaków…

Fortuna Dusseldorf rozbiła na własnym stadionie VFL Bochum aż 3:0. Pełne 90 minut w drużynie gości zagrał wypożyczony z Benfiki Lizbona Paweł Dawidowicz, ale tego meczu na pewno nie zaliczy do udanych. Strzelaninę już w 3. minucie rozpoczął 22-letni Marcel Sobottka. 11 minut później mieliśmy już 2:0 po golu Rouwena Henningsa. Bochum na 20 minut przed końcem spotkania dobił Axel Bellinghausen ustalając wynik spotkania.

Sandhausen Jakuba Koseckiego i Daniela Łukasika zremisowało bezbramkowo na własnym stadionie z Heidenheim. Były skrzydłowy Legii Warszawa grał do 65. minuty i został zmieniony przez Niemca, Korbiniana Vollmanna. Daniel Łukasik całe spotkanie obejrzał z pozycji ławki rezerwowych.

VfB Stuttgart Marcina Kamińskiego wygrało 2:0 na własnym stadionie z Eintrachtem Brunszwik po golach Toniego Sunjica w 18. i Kevina Grosskreutza w 64. minucie. Były stoper Lecha Poznań po kilku meczach z rzędu na ławce rezerwowych tym razem nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Adam Matuszczyk z Eintrachtu cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W tabeli 2.Bundesligi Eintracht Brunszwik Matuszczyka mimo porażki prowadzi, Stuttgart Kamińskiego jest drugi, Bochum Dawidowicza plasuje się na 10., a Sandhausen Koseckiego i Łukasika 13. pozycji.