2.Bundesliga: Zwycięstwa “polskich” drużyn

19 lis 2016, 14:49

Hannover 96 pokonał na własnym stadionie 2:0 Erzgebirge Aue, a Sandhausen po trudnym boju pokonało na wyjeździe Karlsruher 3:1.

Hannover Artura Sobiecha podejmował przedostatnie w tabeli Aue i mimo że przebieg meczu nie pokazywał przewagi gospodarzy to wynik był korzystny na drużyny Polaka. Gole w 23. minucie Austriaka Martina Harnika i w 77. 23-letniego Niclasa Fullkruga dały zwycięstwo 2:0. Niestety, nawet na ławce rezerwowych z powodu kontuzji kolana nie pojawił się Artur Sobiech.

Trudniejszą przeprawę miało z kolei Sandhausen Jakuba Koseckiego i Daniela Łukasika, który pojechał do Karlsruher. Gospodarze prowadzili 1:0 po golu strzelonym na początku drugiej połowy przez Greka, Dimitriosa Diamantakosa. W 57. minucie na placu gry pojawił się Daniel Łukasik i obraz gry zmienił się na korzyść przyjezdnych. Najpierw w 60. minucie z rzutu karnego wyrównał Amerykanin Andrew Wooten, a 14 minut ten sam zawodnik wyprowadził gości na prowadzenie. Wynik spotkania w 94. minucie ustalił Lucas Holer, który zapewnił zwycięstwo Sandhausen 3:1.

W tabeli 2.Bundesligi Hannover 96 jest trzeci, z kolei Sandhausen ma bezpieczną pozycję w środku tabeli (9. miejsce).