Od 2:0 do 2:3. Drużyna Polaka wygrywa na wyjeździe!

2 kwi 2016, 23:01

Twente Enschede wygrało na wyjeździe z Willem II 3:2 (0:2) w meczu 29. kolejki Eredivisie. Polak Oskar Zawada wyszedł w podstawowym składzie drużyny gości.

Drużyna Polaka po pierwszej połowie przygrywała 0:2. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 1. minucie gry. Strzelcem bramki został Erik Falkenburg. W dalszej części gry także dominowali i zdołali podwyższyć prowadzenie w 42. minucie. Tym razem piłkę do bramki wpakował Lucas Andersen.

Druga połowa to diametralnie inna gra zespołu gości. W 57. minucie straty zmniejszył Hakim Ziyech. Kilka minut później wyśmienitą okazję do wyrównania miał Oskar Zawada, jednak piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. To co nie udało się Polakowi Twente dokonało w 73. minucie. Do wyrównania doprowadził Chinedu Ede. A już kilka minut później mieliśmy 3:2 dla Twente. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Hakim Ziyech.

Oskar Zawada pierwszy raz w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie Twente. Został zmieniony w 87. minucie przez Tima Holschera.