Strona główna Piłka nożna 30-latka podejrzana o kierowanie grupą przestępczą. Szuka jej policja

30-latka podejrzana o kierowanie grupą przestępczą. Szuka jej policja

0

Magdalena Kralka jest poszukiwana przez policję. 30-letnia mieszkanka Krakowa jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą. Kobieta miała sterować gangiem kiboli Cracovii.

30-letnia Krakowianka w przeszłości działała w tej samej grupie co jeden z liderów pseudokibiców Cracovii. Adrian Z., ps. Zielony. Został on zastrzelony przez policyjnych antyterrorystów w 2017 roku. Po jego śmierci na czele grupy stanęła Magdalena Kralka, która obejmując przywództwo nad gangiem, zwerbowała do grupy nowych członków. Przestępcy zajmowali się przemytem narkotyków z Hiszpanii. Podejrzewa się, że przemycili co najmniej 65 kilogramów kokainy i marihuany, które trafiły do województwa małopolskiego oraz pomorskiego.

Kobieta, zanim objęła dowodzenie w grupie, była odpowiedzialna za rozliczenia finansowe z przestępczej działalności. Zajmowała się tym od 2015 roku, aż do śmierci Adriana Z. Gang oprócz przemytu i handlu narkotykami zajmuje się również wymuszeniami.

Za 30-latką wydany został list gończy przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Na Kralkę wydany został również Europejski Nakaz Aresztowania, jest także poszukiwana czerwona notą Interpolu. Pomaganie poszukiwanej lub jej ukrywanie jest karalne. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wszelkie informacje można kierować do KWP Kraków:

  • KWP Kraków Sekcja ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, 31-571 Kraków, ul. Mogilska 109
  • oficer dyżurny KWP w Krakowie – 12 61 55 510
  • e-mail: dyzurnykwp@malopolska.policja.gov.pl
  • telefon: 12 61-54-420,12 61-54-446, 12 61-54-448

Rysopis: wzrost 172 cm, szczupła sylwetka, zielone oczy, włosy proste, blond.

Komentarze