Eliminacje ME 2017: Polki pokonały Słowaczki w ważnym spotkaniu

22 paź 2015, 19:33

Polska wygrała u siebie ze Słowacją w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy kobiet w 2017 roku 2:0.

Polki dobrze zaczęły ten mecz i miały przewagę. Objęły prowadzenie w 18. minucie za sprawą Chudzik, która wykończyła akcję Sikory i Balczerzak. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie.

Piłkarki ze Słowacji starały się zaatakować, ale to nasze zawodniczki podwyższyły prowadzenie. Bramkę na 2:0 w 63. minucie meczu zdobyła Grabowska, która wykorzystała podanie Ewy Pajor. Wynik już się nie zmienił.

Warto wspomnieć, że na stadionie w Tychach pojawiło się ponad 6 tys. widzów. Jest to najwyższa frekwencja w historii profesjonalnej piłki kobiecej w Polsce.

Polki po dwóch spotkaniach w eliminacjach mają 3 punkty na koncie. W pierwszym meczu uległy Szwedkom 0:3. Polskie piłkarki kolejny mecz eliminacyjny zagrają w listopadzie. Przeciwnikiem będzie Mołdawia.

Polska 2:0 Słowacja

Polska: Antończyk – Sikora, Mika, Siwińska, Konsek – Kamczyk (60. Grabowska), Balcerzak, Dudek, Chudzik – Daleszczyk (90. Solow) – Pajor (69. Kaletka)

Słowacja: Korenciova – Zdechovanova, Fischerova, Matysova, Vojtekova – Ondrusova, Kosikova (46. Biroova) – Feckova, Skorvankova, Suskova (82. Kolenickova) – Hmirova