ME U-19: Awans, mimo utraty punktów

Aktualizacja: 16 lis 2015, 19:20
16 lis 2015, 15:17

Tylko remis 2:2 osiągnęli nasi piłkarze w meczu eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko Luksemburgowi. Mimo straty punktów kończymy eliminacje jako lider w naszej grupie.

Nim arbiter meczu po raz pierwszy zagwizdał, ewidentnym fawotytem spotkania byli biało- czerwoni. Do tej pory dwie wygrane i dobra gra dawały Polakom pozycję lidera w grupie eliminacyjnej. Gospodarze, mimo że wygrali tylko z outsiderem grupy, Cyprem, to są groźną ekipą, zwłaszcza na własnym terenie. Udowodnili to w meczu z naszą reprezentacją, gdzie w ciągu pierwszego kwadransa wbili nam 2 gole, a konkretniej zrobił to w 3. i 16.minucie Muratović. Polska odpowiedziała tylko trafieniem Świderskiego w 7.minucie. Mimo akcji obu ekip do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej części Polacy dążyli do wyrównania. Udało im się to w 64.minucie za sprawą Janickiego. Jednak nasi piłkarze za wszelką cenę chcieli wywieźć 3 punkty i z kompletem zwycięstw awansować dalej. Jednak nie udało się osiągnąć im wyznaczonego celu i musieli podzielić się punktami z Luksemburgiem.

Luksemburg U19 – Polska U19 2:2 (3’,16’Muratović/7’ Świderski, 64’Janicki)