Ajax wygrywa na wyjeździe, Milik tym razem bez gola

29 lis 2015, 16:12

W 14. kolejce holenderskiej Eredivise Ajax z Arkadiuszem Milikiem w składzie pokonał na wyjeździe zespół Zwolle 2:0. Tym zwycięstwem goście z Amsterdamu umocnili się na pozycji lidera.

Pierwsza odsłona zaczęła się od zdecydowanych ataków gości z Amsterdamu. Napastnicy Ajaxu co chwila niepokoili bramkarza gospodarzy. Obrona Zwolle musiała w końcu skapitulować, skuteczną akcją gracze ze stolicy Holandii popisali się jednak dopiero w 37. minucie. Świetne podanie lewego obrońcy wykorzystał Younes, który dał prowadzenie gościom. W pierwszej połowie nie mieliśmy już więcej emocji. Ajax na przerwę schodził z jednobramkową zaliczką.

W drugiej części gry Ajax zdecydowanie oddał inicjatywę rywalom. Gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych okazji, których nie potrafili jednak zamienić na bramki. Gracze Ajaxu mówiąc kolokwialnie “cofnęli” się, aby dotrzymać korzystny wynik do końca.

Na 10 minut przed końcem 21-letniego Polaka zastąpił na boisku reprezentant RPA, Thulani Serero, a sześć minut później ten sam zawodnik podwyższył i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0!

W dzisiejszym spotkaniu Arkadiusz Milik rozegrał przeciętne zawody. Polak nie trafił do siatki, ani nie zaliczył asysty. Swoją wolą walki reprezentant Polski przyczynił się jednak do wyjazdowej wygranej.