Pogoń nie dała szans Podbeskidziu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:11
12 gru 2015, 17:20

Pogoń Szczecin po bardzo dobrym meczu i po dwóch golach Dwalishwiliego wygrała 2:0 z Podbeskidziem Bielsko- Biała.

Zespoły nr 4 i 13 ligowej tabeli. Mimo sporej rozbieżności miejsc, gospodarze nie byli murowanym faworytem. Bielszczanie na wyjazdach regularnie punktują, co spędzało sen z powiek szczecinian. Pierwszy kwadrans to optyczna przewaga Pogoni, jednak nie okraszona golem, ani nawet dobrą sytuacją bramkową. Dopiero w 23. minucie szybciej zabiły serca Portowców, bowiem najpierw kardynalny błąd popełnił Kato, a próbujący naprawić kiks Japończyka, Emilius Zubas, dotknął piłki ręką poza polem karnym, co umknęło uwadze arbitra. Wywołało to burzę na boisku, bowiem goście powinni grać już w „10”, co byłoby szansą dla zawodników z Pomorza. Kolejne minuty to ataki gospodarzy, jednak nie przyniosły one efektu bramkowego i na tablicy wynik nie uległ zmianie. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej części gry. Spore kontrowersje budziły decyzje sędziego, Marcina Borskiego, który swoje błędy na niekozyść jedynych próbował naprawiać kolejnymi jako zadośćuczynienie. Nie tego wymagamy od sędziego najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Druga część spotkania znów rozpoczęła się od pernamentnych ataków Pogoni. W 50. minucie po centrze Murawskiego, Gruzin, Dwalishwili został powstrzymany przez goalkeepera Podbeskidzia. Za 5 minut znów duet Murawski- Dwalishwili wystąpił w roli głównej i tym razem gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. Portowcom jednak ciągle było mało i w 77. minucie były zawodnik Legii po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 82. minucie Vladimer Dwalishwili powinien skompletować hat- trick, jednak zmarnował idealne podanie Przybeckiego. Pogoń non stop atakowała bramkę przyjezdnych i słusznie prowadziła 2:0. Takim wynikiem zakończył się ostatni mecz Portowców na własnym boisku.

Pogoń: Słowik- Lewandowski,Fojut,Czerwiński,Lewandowski- Listkowski(78’Piotrowski),Matras,Akahoshi,Murawski,Małecki(46’Dwalishwili)- Frączczak

Podbeskidzie: Zubas- Sokołowski,Lazarus(54’Demjan),Nowak,Mójta- Kowalski,Kołodziej(61’Kwame),Deja,Możdzeń,Kato- Szczepaniak

Pogoń Szczecin- Podbeskidzie Bielsko- Biała 2:0 (56′,77’Dwalishwili)