Porażka zespołu Polaka

21 gru 2015, 20:58

W meczu kończącym 16. kolejkę tureckiej Superligi, Osmanlispor bez Łukasza Szukały przegrał 2:3 z aktualnym liderem rozgrywek Besiktasem Stambuł.

Przed gwizdkiem arbitra, rozpoczynającym mecz Osmanlispor zajmował 13. lokatę z pięcioma punktami przewagi nad strefą spadkową. Łukasz Szukała dotychczas wystąpił w 6. meczach swojego zespołu, jednak dziś nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych z powodu urazu. Rywal gospodarzy, Besiktas w razie zwycięstwa stawał się liderem tabeli z punktem przewagi nad Fenerbahce.
Pierwsza część meczu to wyrównana gra obu zespołów. W 21. minucie gola dla Osmanlisporu zdobył Rusescu, lecz za kwadrans wyrównał Gomez. Gdy wydawało się, że na przerwę oba kluby zejdą z wynikiem remisowym, bramkę dla gospodarzy zdobył Ndayie.
Po przerwie Besiktas dążył do wyrównania i udało im się to 4 minuty po przerwie za sprawą Sosy. Mimo ataków z jednej i drugiej strony, to goście zdołali zdobyć gola, za sprawą Sosy, na miarę wygranej, przez co zostali liderem tabeli, natomiast gospodarze nie uciekli ani nie przybliżyli się do strefy spadkowej.

Osmanlispor – Besiktas Stambuł 2:3 (21’Rusescu, 44’Ndayie/ 35’Gomez, 49′,90’Sosa)