Powrócił Tuszyński! Rizespor remisuje, a Polak strzela!

22 gru 2015, 19:48

Drużyna Rizesporu zremisowała na wyjeździe z drużyną Mersin 2:2. Cały mecz w barwach gości rozegrał Patryk Tuszyński, który otworzył wynik spotkania.

Strzelanie szybko rozpoczęła drużyna gości. Patryk Tuszyński – były zawodnik Jagiellonii Białystok – już w 2. minucie pokonał Sahina i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Inicjatywa była cały czas po stronie Rizesporu, a kolejnym golem udokumentował ją w 39. minucie spotkania Akyuz. Do przerwy zespół przyjezdnych prowadził 2:0, czego zasługa była po części Polaka.

Niedługo po zmianie stron do ataku zaczęli przechodzić gospodarze. W 55. minucie dopięli swego po golu Afsarliego, który zmniejszył straty. Następne minuty nie przynosiły bramek, za to gra się nieco zaostrzyła, co spowodowało większą ilość kar indywidualnych po obu stronach. Jednak zespół Mersin nie dał za wygraną i w 82. minucie do wyrównania doprowadził Kaloglu. Waleczna drużyna gospodarzy do końca nie oddała już remisu i może się zadowolić zdobytym punktem. Natomiast długo prowadzący zespół gospodarzy może sobie pluć w brodę, że dał wydrzeć zwycięstwo rywalom.

Oprócz Paytryka Tuszyńskiego, który zdobył bramkę, można było zaobserwować innego zawodnika polskiej Ekstraklasy, który zdecydował się odejść do Turcji. Do 61. minuty w drużynie gospodarzy grał były piłkarz Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma. Natomiast w szerokiej kadrze gości na ten mecz nie znalazł się niedawny zawodnik Jagiellonii – Nika Dzalamidze.