Polak bohaterem spotkania w Leicester!

2 sty 2016, 17:44

Leicester w 20. kolejce Premier League zremisowało bezbramkwo z Bournemouth. Bohaterem spotkania został Artur Boruc, który obronił rzut karny.

W dwudziestej serii spotkań angielskiej Premier League, wicelider rozgrywek Leicester podejmował na własnym stadionie beniaminka, Bournemouth. W składzie gości od pierwszej minuty między słupkami stanął Artur Boruc. Zaś w ekipie gospodarzy na ławce zasiadł Marcin Wasilewski.

Spotkanie było dość wyrównane, jednak podopieczni Ranieriego osiągnęli niewielką przewagę. Nie potrafili jej jednak potwierdzić i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0.

Druga część gry nie przyniosła znaczących zmian. Dopiero w 57. min zawodnik Bournemouth przewinił w polu karnym za co arbiter spotkania podyktował jedenastkę i pokazał mu czerwony kartonik. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Mahrez. Jego uderzenie z wapna obronił Artur Boruc.

Do końca meczu wynik spotania nie uległ zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Marcin Wasilewski całe spotkanie przesiedział na ławce.