Porażka Hellasu. Niezły mecz Wszołka

6 sty 2016, 16:47

W 18. kolejce Serie A Juventus podjemował na własnym stadionie Hellas Veronę. W składzie gości od pierwszych minut wybiegł Paweł Wszołek. Stara Dama łatwo ograła swojego rywala 3:0. Polak zagrał przyzwoite zawody. W spotkaniu tym swój jubileusz obchodził Buffon.

Po świątecznej przerwie na włoskie boiska wróciła Serie A. Juventus czekało łatwe zadanie. Mistrzowie Włoch podejmowali bowiem w 18. serii spotkań ostatnią drużynę tabeli, Hellas Veronę. Szkoleniowec gości, Delneri zdecydował się dać szansę od pierwszej minuty Pawłowi Wszołkowi.

Od pierwszych minut Stara Dama przejęła inicjatywę w spotkaniu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 8 min. do rzutu wolnego podyktowanego za faul na Lichsteinerze podszedł Paulo Dybala. Argentyńczyk fantystycznie uderzył nad murem i piłka wpadła do siatki tuż obok prawego słupka. Wydaje się jednak, że goalkeeper gości mógł się nieco lepiej zachować.

Outsider rozgrywek mógł bardzo szybko odpowiedzieć. W 11 min. Pazzini mimo, że był pilnowany przez dwóch defensorów genialnie złożył się do strzału nożycami, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Gigi Buffon.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła. Juventus kontrolował przebieg spotkania i nie pozwalał na wiele swoim rywalom, ale sam też nie stwarzał dogodnych sytuacji. Dopiero w 33 min. dobry strzał z dystansu oddał Claudio Marchisio, ale dobrym refleksem popisał się Golini, który obronił to uderzenie.

W 45 min. bramkę do szatni zdobył Bonucci. Dybala świetnie dośrodkował z rzut wolnego z lewej strony boiska, a w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Włoch, który głową wpakował piłkę do siatki.

W pierwszej części gry z dobrej strony pokazał się Paweł Wszołek. Polak harował na całej długości boiska na prawej flance, a później przez kilka minut po lewej stronie.

Druga część gry to również zdecydowana przewaga Juventusu. W ekipie Starej Damy brylował Paul Pogba, kóry raz po raz nękął swoich rywali znakomitym dryblingiem i doskonałą kordynacją ruchową.

W 59 min. prawą stroną boiska świetnie przemknął Pawel Wszołek. Polak wbiegł przed Alexa Sandro i Brazylijczyk musiał ratować się faulem. Za to zagranie obejrzał żółtą kartkę i sędzia podyktował dla Hellasu rzut wolny. Niestety w 64 min. szkolenowiec gości zdecydował sie zdjąć z boiska Wszołka. Pomocnika zastąpił Emanuelson.

W kolejnych minutach Juventus nie forsował zbytnio tempa gry i ze spokojem rozgrywał swoje akcje. Dopiero w 82 min. prawdziwe wejście smoka zaliczył Simone Zaza. Włoski napastnik otrzymał doskonałe podanie od Pogby i bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Swój jubileusz w dzisiejszym spotkaniu obchodził Buffon. W 36 min. meczu wybiło mu 50 tysięcy minut w koszulce Juventusu.

Paweł Wszołek nie miał dziś łatwego zadania. Mierzył się bowiem z drużyną mistrza Włoch. Polak mimo to zagrał przyzwoite zawody. Kilka razy powstrzymał ataki rywali, a także zdołał wywalczyć rzut wolny dla swojego zespołu.

Zespół Polaka wciąż pozostanie na samym dole tabeli. Juventus dzięki wygranej awansował na trzecią lokatę.