Reprezentant Polski do lat 18 podpisał kontrakt z Legią Warszawa!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:02
7 sty 2016, 23:33

Legia Warszawa nie próżnuje na rynku transferowym. Wicemistrz Polski, po sprowadzeniu z międzynarodowych wojaży Artura Jędrzejczyka, tym razem sięgnął po zawodnika Wisły Kraków – Konrada Handzlika.

O transferze było już głośno na początku grudnia, ale informacje szybko uciszył na Twitterze prezes stołecznego klubu – Bogusław Leśnodorski. Oczywiście to nic nie przesądziło, bo nie od dzisiaj wiadomo, że prezesi krzyczą jedno, a dzieje się drugie. Dziś jednak już wiadomo, że młody zawodnik wzmocni stołeczny klub.

W Wiśle Kraków Handzlik wystąpił w meczu z Zagłębiem Lubin, w rundzie jesiennej Ekstraklasy. Chociaż wypadałoby się zastanowić, czy słowo “wystąpił” jest tutaj odpowiednie, skoro piłkarz wszedł na boisko w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Poza tym zawodnik zagrał też w meczu towarzyskim reprezentacji Polski U-18, która 12 października przegrała 1:2 ze swoimi rówieśnikami z Włoch. Handzlik zdobył w tym meczu bramkę, przebywając na boisku 65 minut. Później rozegrał także sparing przeciwko Serbom.

Legia Warszawa to klub wprawiony do szlifowania diamentów, jednak wszystko wskazuje na to, że zawodnik zostanie wypożyczony do jednego z klubów I lub II ligi, gdzie będzie rozwijał się, by w przyszłości stać się – być może – jednym z filarów warszawskiej Legii.