Ipswich Town odpada z FA Cup, Malarczyk wreszcie zagrał i… wyleciał z boiska

Aktualizacja: 20 sty 2016, 00:12
19 sty 2016, 22:45

Portsmouth pokonało 2:1 na swoim stadionie Ipswich Town w rewanżowym meczu 1/32 finału Pucharu FA. W drużynie spotkanie rozegrali Bartosz Białkowski oraz Piotr Malarczyk.

Wszystkie gole, jakie drużyna gospodarzy zdobyła w tym meczu padły w pierwszej połowie. Najpierw w 32. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Roberts, a 5 minut później na 2:0 podwyższył McNulty. Ipswich Town próbowało się podnieść i nawet w 60. minucie strzeliło gola kontaktowego (Maitland-Niles), ale na więcej nie było ich niestety stać.

Piotr Malarczyk w 77. minucie otrzymał drugą żółtą kartę w tym spotkaniu, co w konsekwencji oznaczało czerwoną i Polak nie mógł dokończyć spotkania na murawie.

W kolejnej rundzie przeciwnikami piłkarzy Portsmouth będzie drużyna Bournemouth Artura Boruca.

W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami padł remis 2:2, dlatego dzięki dzisiejszemu zwycięstwu do dalszej fazy rozgrywek awansowali zawodnicy z Portsmouth.