[WIDEO] Remis Empoli z potentatem. Świetny występ Zielińskiego!

23 sty 2016, 22:31

Podczas 21. kolejki Serie A Empoli podejmowało u siebie Milan. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński, który na boisku przebywał do 87 minuty. Całe spotkanie w bramce gospodarzy zaliczył Łukasz Skorupski.

Początek spotkania należał do Milanu, który swoją przewagę szybko okrasił strzeloną bramką. W 8. minucie Bacca znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Skorupskiego. 10 minut później z dobrej strony pokazał się Piotr Zieliński. Polak znalazł sobie trochę miejsca i zdecydował się na oddanie strzału z dystansu. Piłkę po strzale naszego rodaka z trudem obronił Gianluigi Donnarumma.
W 30. minucie Empoli było bliskie wyrównania. Riccardo Saponara skierował piłkę do siatki, ale sędzia spotkania odgwizdał spalonego. Dwie minuty później drużynie Polaków udało się doprowadzić do remisu, czego dokonał… Piotr Zieliński! Polak przyjął piłkę w polu karnym po podaniu Riccardo Saponary i celnym strzałem wykończył tę akcję umieszczając piłkę w siatce. Po tym golu obie drużyny spuściły z tonu, przez co końcówka pierwszej połowy to głównie walka w środku pola.

Początek drugiej połowy również należał do Milanu, który szybko po wznowieniu gry wyszedł na prowadzenie. W 48. minucie piłka niefortunnie odbiła się od Nianga i powędrowała do Giacomo Bonaventuy. Pomocnik uderzał na dłuższy słupek, niedając szans Skorupskiemu. 13 minut później znów był remis, a wszystko dzięki wielkiemu zamieszaniu w polu karnym Milanu.
Najpierw piłkę z rzutu wolnego zagrywał Piotr Zieliński, piłkę przyjął Pucciarelli i uderzał na bramkę rywali. Interweniować próbował jeszcze Donnarumma, ale do futbolówki koniec końców dopadł Massimo Maccarone i wpakował ją do siatki.

W 77. minucie Piotr Zieliński mógł strzelić kolejnego gola! Po dośrodkowaniu Saponary Polak zdecydował się na oddanie strzału na bramkę Milanu, ale uderzał niecelnie. Po tym golu gra toczyła się głównie w środku pola aż do końca spotkania. Polski pomocnik jednym z bohaterów Empoli.