Porażka Piasta Gliwice w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:58
24 sty 2016, 17:48

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice mierzyła się z norweskim Stromsgodset IF. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Stromsgodset IF.

Od pierwszych minut inicjatywę przeją Piast Gliwice. Na efekty długo nie było trzeba czekać, bowiem w 15. minucie “Piastunki” wyszły na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Vacek, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach norweskiego klubu i po wyjściu sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce.

W 68. minucie gry Stromsgodset IF doprowadza do wyrównania za sprawą Marcusa Pedersena. Pięć minut przed końcem spotkania klub z Norwegii wyszedł na prowadzenie, po bramce Flamura Kastraticia.

Piast Gliwice 1-2 Stromsgodset IF

Składy:

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Marcin Pietrowski(60. Hebert ), Uroš Korun, Kristijan Ipsa, Patrik Mraz(70. Tomasz Mokwa) – Mateusz Mak, Kamil Vacek(60. Gerard Badia), Radosław Murawski, Martin Bukata – Maciej Jankowski(60. Bartek Szeliga), Martin Nespor(60. Josip Barisić).

Stromsgodset IF: Łukasz Jarosiński – Christopher Lindquist, Kim André Madsen, Gustav Valsvik, – Petter Vaagan Moen, Mathias Gjerstrom, Nana Boateng – Oyvind Storflor, Thomas Sorum, Henrik Bredeli.