Piast Gliwice dostał lekcję futbolu od Szachtara Donieck

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:56
2 lut 2016, 20:40

Piast Gliwice rozegrał dziś swój kolejny sparing. Rywalem “Piastunek” był lider ukraińskiej ligi – Szachtar Donieck. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 na niekorzyść drużyny z Polski.

Szybko, bowiem już w 8. minucie gry Piast Gliwice objął prowadzenie. Lider Ekstraklasy wyszedł z szybką kontrą. Szeliga podał piłkę na lewe skrzydło, gdzie przepuścił ją Nespor i futbolówka dotarła Mraza, a ten mocnym strzałem na długi słupek nie dał szans bramkarzowi Szachtara. Dziewięć minut później lider ukraińskiej ligi doprowadził do remisu. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kovalenko i po uderzeniu piłki z 10 metra pokonał Jakuba Szmatułę. W 39. minucie podopieczni Mircei Lucescu zdobył bramkę, jednak tego trafienia nie zaliczył sędzia, który dopatrzył się spalonego. Trzy minut przed końcem pierwszej połowy Szachtar wyszedł na prowadzenie. Eduardo uderzył bardzo precyzyjnie z rzutu wolnego przy lewym słupku i Szmatuła musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu.

W 66. minucie rywalizacji zespól z Doniecka wyprowadził kontrę, którą na bramkę zamienia Kovalenko. Więcej bramek w spotkaniu już nie ujrzeliśmy.

Piast Gliwice 1-3 Szachtar Donieck

Składy:

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła (46. Dobrivoj Rusov) – Marcin Pietrowski (85. Jakub Kuzdra), Uroš Korun, Kristijan Ipsa (59. Gerard Badia), Hebert, Patrik Mraz (67. Arturs Karasausks) – Kamil Vacek(67. Paweł Moskwik), Radosław Murawski(46. Martin Bukata), Maciej Jankowski(46. Mateusz Mak) – Bartek Szeliga (72. Tomasz Mokwa), Martin Nespor (67. Kornel Osyra).

Szachtar Donieck: Andrij Pjatow (78. Bohdan Sarnawśkyj) – Darijo Srna (74.Wasyl Kobin), Ołeksandr Kuczer (74.Iwan Ordeć), Jarosław Rakićkyj (74.Serhij Krywcow), Ismaily (74. Mykoła Matwijenko) – Eduardo (68. Wjaczesław Szewczuk), Maksym Małyszew (74. Andrij Korobenko), Taras Stepanenko, Wiktor Kowałenko, Ołeksandr Zubkow (46. Andrij Boriaczuk) – Facundo Ferreyra (46. Ołeksandr Hładkyj).