Championship: Wygrana drużyny Białkowskiego i Malarczyka

2 lut 2016, 22:34

Drużyna Ipswich Town wygrała 2:1 z Reading w ramach 29. kolejki angielskiej Championship. W podstawowym składzie gospodarzy wystąpił bramkarz Bartosz Białkowski.

Drużyna Ipswich objęła prowadzenie w 57. minucie po golu Ryana Frasera. Przyjezdni wyrównali z rzutu karnego w 69. minucie, a Białkowski nie miał większych szans w starciu z pewnie wykonującym jedenastkę Garathem McCleary’m. Decydujący cios w Reading zadał w 89. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej z ławki Ipswich Brett Pitman.

Podczas całego spotkania Polak nie miał za wiele pracy pomiędzy słupkami. Piłkarze Reading próbowali pokonać go dziesięciokrotnie, ale tylko trzy strzały były w światło bramki. Poza meczowymi kadrami znaleźli się gracz gospodarzy Piotr Malarczyk oraz nowy nabytek Reading Deniss Rakels.

Po tym meczu Ipswich Town awansowało na 6. miejsce w tabeli angielskiej Championship, które gwarantuje granie w barażach o Premier League. Reading zajmuje 16. lokatę z 35 punktami na swoim koncie.

Ipswich Town 2 – 1 Reading
57′ Fraser, 89′ Pitman – 69′ McCleary (k)