Zwycięstwo Pogoni Szczecin w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:56
3 lut 2016, 19:49

Pogoń Szczecin rozegrała dziś swój przedostatni sparing podczas zgrupowania w tureckim Belek. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza wygrali z AS Trencin 3:2.

Jako pierwsza worek z bramkami otworzyła Pogoń Szczecin. W 2. minucie gry Gyurcso z lewej strony boiska idealnie wrzucił piłkę do Dvalishviliego, a ten pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Dziesięć minut później nieporozumienie w szeregach szczecinian wykorzystał Gino van Kessel, który po wyjściu sam na sam okiwał Słowika i dobił futbolówkę do pustej bramki. W 38. minucie w polu karnym został sfaulowany Adam Gyurcso. Sędzia nie zawahał się i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Takafumi Akahoshi i bez większych problemów pokonał golkipera rywali.

W 71. minucie rywalizacji “Portowcy” podwyższyli prowadzenie, po pięknym uderzeniu z dystansu Dawida Korty. Dwanaście minut przed końcem meczu na bramkę Pogoni odpowiedzieli Słowacy. Najpierw piłka odbiła się od słupka, a następnie dobił ją Matúš Bero.

Pogoń Szczecin 3-2 AS Trencin

Składy:

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik (46. Dawid Kudła) – Adam Frączczak (60. Sebastian Rudol), Jakub Czerwiński, Sebastian Murawski, Mateusz Lewandowski (65. Ismaël Traoré) – Marcin Listkowski (46.Ricardo Nunes), Mateusz Matras, Rafał Murawski (67. Dawid Kort),Takafumi Akahoshi, 7. Ádám Gyurcsó (81. Miłosz Przybecki) – Wladimer Dwaliszwili (84. Adam Nagórski).

AS Trencin: Adrián Chovan – Martin Šulek, Christopher Udeh, Peter Kleščík (61. Rafael Vieira), Kingsley Madu – Emmanuel Mensah (46. Dávid Guba), Matúš Opatovský (61. Ryan Koolwijk), Ibrahim Rabiu (61.Matúš Bero), Denis Jančo, Aliko Bala (61, Mitchell Schet) – Gino van Kessel.