Serie A: Empoli z Polakami w składzie remisuje z Udinese

3 lut 2016, 22:31

Empoli zremisowało 1:1 na swoim terenie z Udinese w ramach 23.kolejki włoskiej Serie A. Bramki dla obu zespołów strzelali Zapata (Udinese) oraz Pucciarelli (Empoli). W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrali dwaj Polacy – Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński.

W pierwszej połowie zawodnicy obu ekip nie porwali kibiców swoją grą. Akcji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo, a zdecydowaną większość czasu przy piłce było Udinese. Mimo tego, to właśnie oni dali sobie strzelić gola. Ryder Matos podał do Duvana Zapaty, a ten nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem próbującego interweniować Skorupskiego, wyprowadzając tym samym swój zespół na jednobramkowe prowadzenie.

Wcześniej gospodarze groźnie strzelali z dalekiego rzutu wolnego, ale wówczas na wysokości zadania stanął bramkarz Udinese, który doskonale obronił piłkę zmierzającą w światło bramki.

W końcówce pierwszej połowy Empoli miało dwie dogodne akcje pod bramką rywali, ale w obu przypadkach zabrakło odpowiedniego wykończenia. Ostatecznie po pierwszej części gry na tablicy wyników mieliśmy 1:0 dla Udinese.

W drugich 45 minutach obraz gry znacząco się nie zmienił. Większe posiadanie piłki mieli piłkarze Empoli i to oni w 67.minucie mogli doprowadzić do wyrównania. Riccardo Saponara wziął na siebie odpowiedzialność wykonywania rzutu karnego i jak się później okazało, nie była to trafna decyzja. Włoch strzelił w sam środek bramki i Orestis Karnezis zdołał obronić jedenastkę. Warto dodać, że rzut karny wywalczył Piotr Zieliński.

W 79.minucie dobrą okazję miał Leandro Paredes (Empoli), ale jego strzał z pierwszej piłki nieznacznie minął lewy słupek bramki przyjezdnych.

Co najlepsze miało dopiero nadejść! W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Massimo Maccarone idealnie wypuścił Manuela Pucciarelliego, a ten doprowadził do upragnionego wyrównania i mecz ostatecznie zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

Po tym spotkaniu Empoli awansowało na 8.pozycję w tabeli włoskiej Serii A z 33.punktami na swoim koncie. Udinese spadło na 15.lokatę. Jak do tej pory zgromadzili oni 26 punktów.