Lechia wygrywa w meczu sparingowym z Zawiszą

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:56
6 lut 2016, 17:44

W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym obiekcie podejmowała pierwszoligową Zawiszę Bydgoszcz. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla podopiecznych Piotra Nowaka.

Długa na bramki nie musieliśmy czekać, bowiem już w 4. minucie na prowadzenie wyszła gdańska Lechia. Sławomir Peszko z prawej flanki wrzucił futbolówkę, w pole karne do Grzegorza Kuświka, który odegrał piłkę do Lukasa Haraslina, a ten po mocnym strzale z bliskiej odległości pokonał Węglarza. Cztery minuty później Daniel Łukasik podwyższył prowadzenie po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego. Do końca meczu nie ujrzeliśmy już więcej bramek.

Lecha Gdańsk 2-0 Zawisza Bydgoszcz

Składy:

Lechia Gdańsk: Marko Marić (46. Łukasz Budziłek) – Rafał Janicki (68. Rudinilson), Mario Maloča, Jakub Wawrzyniak (68. Grzegorz Wojtkowiak) – Sławomir Peszko (60. Paweł Stolarski), Miloš Krasić, Daniel Łukasik (68. Gérson), Sebastian Mila (60. Aleksandar Kovačević), Lukáš Haraslín (60. Michał Chrapek) – Adam Buksa (75. Michał Żebrakowski), Grzegorz Kuświk (60. Juliusz Letniowski).

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz – Sylwester Patejuk (46. Karol Danielak), Jean-Yves M’voto (46. Piotr Stawarczyk), Szymon Przystalski (61. Daniel Włosiński), Blažo Igumanović (46. Bartosz Kieliba) – Jakub Smektała, Kamil Drygas, Wasił Panajotow (46. Maciej Kona), Mica, Damian Michalik (27. Sebastian Kamiński) – Szymon Lewicki (46. Arkadiusz Gajewski).