Empoli w składzie z Polakami przegrywa z Frosinone

13 lut 2016, 16:44

Empoli zaskakująco przegrało na własnym stadionie z Frosinone 1:2 w meczu 25. kolejki Serie A. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrali dwaj Polacy – Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński.

W 17. minucie gry Frosinone wyszło na prowadzenie. Daniel Pavlović wrzucił piłkę do Daniela Ciofaniego, a ten pewnym uderzeniem głową pokonał Łukasz Skorupskiego.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Empoli doprowadziło do remisu. Massimo Maccarone wykorzystał dogranie Riccardo Saponara i pewnym uderzeniem w prawy górny róg bramki nie dał żadnych szans golkiperowi gości. W 73. minucie wynik spotkania na korzyść przyjezdnych ustalił Daniel Ciofani, który pewnie wykonał rzut karny.

Po tym spotkaniu Empoli wciąż jest na 8. pozycję w tabeli włoskiej Serii A z 34. punktami na swoim koncie. Z kolei Frosinone bez zmian zajmuje 18. miejsce. Jak do tej pory zgromadzili 22. punktów.