Zwycięstwo Stuttgartu, Tytoń z czystym kontem

Aktualizacja: 13 lut 2016, 20:12
13 lut 2016, 17:18

VfB Stuttgart wygrał na własnym stadionie z Herthą 2:0 w spotkaniu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi. W pełnym wymiarze czasowym między słupkami stał Przemysław Tytoń.

W pierwszej połowie obie drużny stworzyły sobie kilka okazji, lecz żadnej z ekip nie udało się przełożyć tego na bramki. W 37. minucie gry dobrą interwencją popisał się Polski golkiper.

W pierwszych minutach drugiej połowie Tytonia uratował słupek. Pięć minut później Serey Die wykorzystał błąd gości i pewnym uderzeniem obok prawego słupka pokonał bramkarza przyjezdnych. W 84. minucie wynik spotkania podwyższył Filip Kostić, który z zimną krwią umieścił futbolówkę w bramce.

Dzięki tej wygranej Stuttgart awansował na 9. miejsce w tabeli(27 pkt). Hertha jest 4. pozycji i na swoim koncie ma 35 punktów.