Augustyn wyleciał z boiska, a Hearts odpada z pucharu

Aktualizacja: 17 lut 2016, 01:13
16 lut 2016, 22:38

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Szkocji Hearts przegrało na wyjeździe 0:1 z Hibernianem. W podstawowym składzie gości wybiegł Błażej AUgustyn, który nie dotrwał jednak do końcowego gwizdka.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 2:2, który premiował awansem drużynę Hibernianu. Zespół Polaka, aby marzyć minimum o dogrywce musiał wygrać lub zremisować wyżej niż 1:1.

Niestety juz w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie i awans od Hearts znacznie się oddalił. Mimo usilnych prób zdobycia bramki ta sztuka im się nie udała i ostatecznie przegrali to spotkanie 1:0. Wynik ten oznacza odpadnięcie drużyny Polaka, która przez ostatni kwadrans miała utrudnione zadanie, bowiem musiała radzić sobie w osłabieniu. Do szatni przedwcześnie zszedł Augustyn, który w 76. minucie ujrzał drugą żółtą kartkę. Co prawda, siły wyrównały się już 120 sekund później po tym, jak sędzia wyrzucił z boiska Jasona Cummingsa, lecz “Serca” i tak okazały się słabsze od rywali z Edynburga.