Trzy punkty dla Jagiellonii!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:53
19 lut 2016, 19:48

W pierwszym spotkaniu 23. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia podejmowała u siebie Śląsk Wrocław. Gospodarze wygrali ten mecz 2:1, choć spory udział przy obu bramkarz dla drużyny z Białegostoku miał bramkarz Śląska, Mariusz Pawełek.

Już w 15. minucie gospodarze mieli bardzo dobrą okazję na zdobycie bramki. Grzelczak oddał strzał z 10. metra, ale w dobrej okazji zawodnik posłał piłkę nad bramką. Trzy minuty później po zagraniu ręką w polu karnym przez Siroka, sędzia podyktował rzut karny dla Śląska, który wykorzystał Hołota. W 28. minucie Jagiellonia miała dobrą okazję na wyrównanie. Po błędzie stoperów Śląska, Frankowski znalazł się w bardzo dobrej sytuacji i uderzył prosto w ręce Pawełka.

W 30. minucie Śląsk powinien prowadzić już dwiema bramkami. Hołota z Morioką zakręcili obroną Jagi, Japończyk świetnie podał do Bilińskiego, a napastnik zagrał wzdłuż bramki. Pich spóźnił się jednak o ułamek sekundy. Dziewięć minut później znów było groźnie pod bramką Jagiellonii. Z rzutu wolnego uderzał Marioka, ale jego strzał na rzut rożny sparował Drągowski. Minutę przed końcem pierwszej połowy Jagiellonia zdobyła bramkę wyrównującą. Po kilku błędach w obronie Śląska, na bramkę uderzał Vasiljev, piłkę po jego strzale z rąk wypuścił Pawełek, a Grzyb dobił ją głową do siatki.

W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło. W 76. minucie Śląsk miał okazje, aby podwyższyć prowadzenie. Ostrowski podał do Bilińskiego, a ten w dobrej sytuacji uderzył prosto w Drągowskiego. Dwie minuty później to Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Vassiljev uderzył z daleka, Pawełek znowu wypuścił piłkę z rąk i Świderski dobił do pustej bramki. Bardzo pechowy mecz bramkarza Śląska zadecydował o tym, że trzy punkty zdobywa Jagiellonia. W końcówce spotkania Śląsk mógł wywieźć jeden punkt. Strzał Bilińskiego obronił Drągowski, dobijał Grajciar i jego strzał także bronił bramkarz “Jagi”.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki:

44′ Grzyb, 78′ Świderski – 18′ Hołota (karny)

Żółte kartki:

7′ Romanczuk, 18′ Sirok, 62′ Wasiluk – 10′ Hołota, 26′ Biliński, 45′ Ostrowski, 89′ Pawelec

Składy: Drągowski – Sirok (46′ Burliga), Madera, Tarasovs, Wasiluk – Grzyb, Romanczuk – Grzelczak, Vassiljev, Frankowski (86′ Mackiewicz) – Cernych (75′ Świderski)