Męczarnie Bayernu z beniaminkiem, bramka Lewandowskiego!

20 lut 2016, 17:12

Bayern Monachium wygrał po męczarniach na własnym stadionie z SV Darmstadt 3:1. Całe spotkanie w barwach monachijczyków rozegrał Robert Lewandowski i dobił rywali strzelając ostatnią bramkę w meczu. Łukasz Załuska mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Od samego początku Bawarczycy przeważali, jednak to nie wystarczyło aby objąć prowadzenie, bowiem w 26. minucie na prowadzenie wyszli goście. Sandro Wagner po uderzeniu głową z bliskiej odległości, tuż przy prawym słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, mimo że bardzo dobre okazje miał Robert Lewandowski i Arjen Robben.

W drugiej połowie wszystko wróciło jednak do normy. W 49. minucie meczu Thomas Muller doprowadził do remisu po asyście Rafinhi. Na 20 minut przed końcem gospodarze wyszli już na prowadzenie, a strzelcem ponownie został Thomas Muller pokonując Mathenię przepięknym strzałem z przewrotki!

Na pięć minut przed końcem przypomniał o sobie Robert Lewandowski, który wykorzystał podanie Francka Ribery’ego i z najbliższej odległości pokonał bezradnego bramkarza gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to Bawarczycy mogli się cieszyć z wygranej. W tabeli Bundesligi Bayern umocnił się na prowadzeniu mając już 11 punktów przewagi na drugą Borussią, która swoje spotkanie zagra jutro. Darmstadt z 24 punktami jest 13.

Warto również wspomnieć o niesamowitym duecie Lewandowski – Muller, który w tym sezonie Bundesligi ma na swoim koncie już 39 goli i do rekordu klubu brakuje im już tylko i aż 15 bramek.